کرکره برقی چیست

کرکره برقی چیست و یا کرکره اتوماتیک (roll up shutter ) چیست به نوعی از درب های اتوماتیک اطلاق میشود که به منظور سهولت در رفت و آمد و همچنین زیبایی بخشی به ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد.عواملی بسیار در انتخاب یک کرکره برقی بعنوان درب ورودی دخیل هستند که از آن جمله میتوان به نوع ورودی ، میزان تردد ، ابعاد محل ورودی ،مسائل امنیتی و … اشاره کرد.

مهمترین سوالی که کارفرمایان در این رابطه میپرسند این است که چه نوع کرکره ای مناسب ساختمان آنها می باشد.در اصل دسته بندی کرکره های برقی به لحاظ قیمت و کیفیت کرکره برقی تبریز سرآمد تمامی محصولات از این خانواده خواهد بود

مفهوم کیفیت تنها برای کرکره برقی اطلاق نمیشود و مختص آن نیست بلکه به تمامی خدمات و متریال و ….که قابل ارائه به مشتریانی بالقوه باشد اطلاق میشود و بحثی بسیار مهم می باشد.

اهمیت کرکره برقی چیست؟

اهمیت کرکره برقی به عنوان یک ورودی و همچنین نوعی از درب های اتوماتیک در زیبایی و ساده گی و همچنین عدم اشغال فضای مفید ساختمان می باشد.اینها دلایلی هستند که منجر به انتخاب کرکره برقی بعنوان مجرای ورودی دارای اولویت ویژه ای می باشد.

کرکره برقی چیست و چگونه بایستی یک کرکره برقی خوب را تشخیص داد همگی سوالاتی از این دست هستند که مشتریان دغدغه هایی را دارند و نیاز است تا به طور کامل این متن مطالعه شود و ابهامات موجود برای همگان رفع شود.

مزایایی که کرکره های برقی فراهم آورده اند باعث افزایش اهمیت و کاربرد آنها در ساختمانها شده اند.راحتی و سهولت در استفاده ، امکان صدور فرمان از همه جای دنیا تنها با یک زنگ ئیا اس ام اس ، پایش تردهها و….همگی از اهمیت کاربرد کرکره های برقی می باشند.

کرکره برقی
کرکره برقی

چرا ساختمان ها به کرکره برقی نیاز دارند؟

امروزه ساختمان ها مانند قدیم سرد و بی روح نیستند بلکه رو به هوشمند شدن می باشند.ساختمانهایی که با طلوع و غروب آفتاب میزان ذخیره سازی انرژی را انجام و از آن در موارد داخلی استفاده میکنند.

ساختمان هایی که با ریموت کنترل ها امکان انجام بسیاری از کارها مانند باز و بسته شدن پرده ها ، کم و زیاد نمودن نور اتاقها ، روشن و خاموش کردن سیستم های صوتی و تصویری و…. در آنها به آسانی رخ می دهد.

زمان اتوماتیک باز و بسته شدن ، بسته شدن با موقعیت نور آفتاب تابیده شده بر ساختمان ، کنترل میزان بازشوندگی و ضریب امنیتی بالا ، تعویض آسان قطعات به هنگام خرابی و ایجاد حداقل هزینه ….همگی جزی از مواردی هستند که نشان دهنده علت استفاده از آنها در ساختمان ها می باشند.

مهمترین بخش های یک کرکره برقی چیست؟

 1. تیغه کرکره برقی
  تیغه های های یک کرکره برقی در اصل قسمت اعظم آن را تشکیل میدهند.این قطعات دارای انواع مختلفی می باشند که از آن نمونه میتوان به : کرکره برقی گالوانیزه فومدار ، کرکره برقی آلومینیوم فومدار ، کرکره برقی اکسترود و کرکره برقی شفاف یا پلی کربنات اشاره نمود.
 2. موتور کرکره برقی
  موتور کرکره برقی قلب مجموعه کرکره برقی میباشد که وظیفه باز یا بسته کردن درب را بر عهده دارد .موتورهای کرکره برقی بر دو نوع می باشند :
 3. موتور توبلار
  موتور توبلار از جمله موتورهایی هستند که در درون محور قرار می گیرند و چرخیدن خو در داخل محور باعث دوران محور میشوند .این نوع از موتورها معمولا برای کرکره هی با ابعاد کوچکتر به کار میروند.
 4. موتور ساید
  نوع پرقدرت موتورهای کرکره برقی است که دارای چرخ دنده و زنجیر چرخ های در ابعاد بزرگ می باشند.
 5. رسیور کرکره
  مدار کنترل یا فرستنده کرکره برقی وسیله است که وظیفه دریافت فرمان از ریموت کنترل و تحویل آن به خروجی را دارد.