کرکره برقی در تبریز

کرکره برقی در تبریز که جز باکیفیت ترین نوع از درب های اتوماتیک می باشد با قدمتی بیش از یک دهه توانسته به نحواحسن نیاز کارفرمایان را در امر صنعت بسیار بزرگ ساختمان بر طرف سازد.اگرچه امروزه پیشرفت صنعت ساختمان مدیون رشد تک به تک صنایع مرتبط با آن می باشد اما گاهی بعلت کارآیی بالای یک محصول استقبال از آن را بیش از پیش می سازد که کرکره برقی و در کل صنعت درب اتوماتیک در تبریز میباشد.

تنوع بالا در رنگ و همچنین جنس تیغه ها از مواردی است که در انتخاب کرکره برقی در تبریز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
یک کرکره برقی متشکل از تیغه های پروفیلی از جنس آلومینیوم یا گالوانیزه به صورت معمولا فوم دار می باشد که با اتصال به یک محور در درون ریل های کناری قرار میگیرند.با حرکت و دوران محور توسط یک موتور مخصوص که در اصطلاح عامیانه موتور کرکره برقی نامیده میشود و به دو صورت موتور توبلار و موتور ساید می باشند انجام می پذیرد و در نهایت موتور با فرمان گرفت از رسیور کرکره برقی و ریموت کنترل عملیات به راه اندازی موتور را انجام خواهد داد.

اجزای کرکره برقی

کرکره برقی در تبریز نیز به مانند هر سیستم الکتریکی دیگر از تجهیزات و بخش هایی تشکیل شده است که به طور مفصل به شرح آنها می پردازیم :

تیغه پروفیل کرکره برقی در تبریز

بدنه یا بخش مهمی از یک سیستم کرکره برقی تیغه های پروفیل آن می باشند که با شکل و طراحی خاصی به صورت کشویی به همدیگر متصل میشوند.جنس تیغه ها معمولا از ورقه های آلومینیمی یا گالوانیزه می باشند که پس از انجام عملیات خمش یا همان رول فرمینگ معمولا از فوم به صورت تزریقی پر میشوند.ضخامت ورق ها به صورت استاندارد معمولا از ۳۵ میلیمتر تا ۴۵میلیمتر می باشند و اندازه ورقه از ۸۰ تا ۱۲۵ سانتیمتر متفاوت می باشد.

نوع دیگری از تیغه های کرکره برقی که به نام اکسترود مشهور می باشد که به صورت آلیاژ در قالب های ریخته گری ساخته میشود و دارای استحکام بالایی می باشند.تیغه های پلی کربنات یا همان کرکره شفاف نیز متشکل از تیغه های پلی کربناتی هستند که با استحکام بسیار بالا و عبور نور از خود منجر به کسب رضایت بالایی بین مشتریان و کارفرمایان شده است.

موتور کرکره برقی

موتورها معمولا به دو دسته موتور توبلار و موتور ساید یا موتور زنجیردار تقسیم میشوند.

موتور توبلار

موتورهای توبلار دارای ساختاری استوانه ای شکل می باشند که در داخل محور قرار می گیرند و با حرکت خود منجر به حرکت دورانی محور میشوند.این نوع از موتورهای در دو نوع با سیم پیچ مسی و سیم پیچ آلومینیوم ساخته میشوند و بعلت ساختار کوچک و خاص آنها معمولا در رنج های پایین و قدرت های کم تولید میشوند.

موتور ساید (زنجیردار)

موتورهای صنعتی ساید که در قدرت های بالا ساخته میشوند و به همین دلیل دارای دارای چرخدنده های بزرگ می باشند.این نوع از موتورها معمولا برای درب های با ابعاد بزرگ مثل درب سوله هل ، انبارها ، فروشگاههای بزرگ و… به کار برده میشوند.موتورهای ساید معمولا به دور صورت یو پی اس دار و بدون یو پس اس در بازر موجود می باشند که هر کدام ویژگی های خاص خود ا دارا می باشند.تمامی این مدل از وتورها دارای یک زنجیر محکمی می باشند که در هنگام نبودن برق توط آنها عملیات باز و بسته شدن درب ها به صورت دستی صورت می پذیرد.

موتور سانترال

این نوع از موتورها نیز معمولا برای کرکره های قدیمی بکار میروند که با توجه ساختار آنها استفاده از آنها کم می باشد.

رسیور کرکره برقی یا مدار کنترل

بخش دریافت فرمان حرکت یک کرکره برقی رسیور یا مدار کنترل کرکره نامیده میشود که تجهیزی الکترونیکی است و با دریافت فرمان از ریموت کنترل فرمان حرکت و توقف را به موتورها ارسال می نماید.خود این مدارات نیز دارای انواع مختلفی می باشند که در بازار به نام های رسیور کرکره تک کانال ، چهار کانال و فول کانال معروف می باشند.امکان نصب فلاشر و چشمی از برخی ویژگی های رسیورهای کرکره برقی می باشند.

ریموت کنترل

ریموت کنترل ها تجهیزاتی هستند که از طریق نیروی انسانی صدور فرمان حرکت درب کرکره ای را صادر می نمایند.ریموت کنترل ها نیز انواع مختلفی دارند که هر کدام دارای فرکانس مربوط به خود می باشد اما به طور معمول فرکانس ۴۳۳کیلوهرتز مرسوم ترین آنها می باشد.

متعلقات

علاوه بر تجهیزات مذکور ، یک کرکره برقی شامل قطعات دیگری نظیر سرمحور ، ریل ، یاتاق و… نیز میباشند که مجموعه این لوازم در کناز تجهیزات فوق پدیدآورنده یک کرکره برقی خواهد بود.

با استناد به تعاریف بالا هر کدام از تجهیزات با توجه به نوع کاربرد کرکره برقی قیمت خاص خود را دربرخواهند گرفت نوع کاربرد و برند استفاده شده قیمت کرکره برقی در تبریز را مشخص خواهد کرد.به طور مثال نوع موتور استفاده شده برای یک منزل مسکونی با تردد روزانه ۱۰ بار با موتور استفاده شده برای یک مجتمع مسکونی با تردد روزانه بالای ۵۰ بار قطعا متفاوت خواهد بود و همین امر بر قیمت آن تاثیرگذار خواهد بود.جنس تیغه های پروفیلی استفاده شده ، ابعاد کرکره برقی ، نوع موتور و متعلقات استفاده شده همگی اصلی ترین و تاثیر گزارترین پارامترهایی دخیل بر قیمت یک کرکره برقی در تبریز می باشند.

ویژگی کرکره برقی تبریز

بارزترین ویژگی کرکره های تولید شده با تیغه های پروفیلی در تبریز کیفیت بالای آنها می باشد.تیغه های ضخیم و با رنگ عالی ، آلیاژ درجه یک و همچنین مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی نامساعدد از مزایای کرکره برقی در تبریز میباشد.از دیگر مزایای این نوع از کرکره ها هزینه تعمیر و نگهداری پایین آنها به علت مرغوبیت کالا می باشد.
با تمامی تعاریف و مطالب ارائه شده در خصوص درب اتوماتیک کرکره ای نصب و راه اندازی آن جز لاینفک می باشد.نصب صحیح و اصولی بخش مهمی است که نباید از آن غافل شد چرا که اجرای صحیح آن منجر به طول عمر بالای کرکره برقی خواهد شد.مجموعه درب اتوماتیک شهر بعنوان بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات فروش و نصب درب اتوماتیک در تبریز بعنوان یک مجری مطمئن میتواند عهده دار تمامی پروژه های مشتریان و کارفرمایان محترم در تبریز و شمالغرب کشور باشد.